skrzynka matematyczna skrzynka matematyczna skrzynka matematyczna
skrzynka matematyczna skrzynka matematyczna skrzynka matematyczna

skrzynka matematyczna

Rewelacyjna zabawka-układanka – pomoc matematyczna, chroniona prawem patentowym

produkt nagrodzony na II Edycji Targów Czas Dziecka 2011 Kielce

Wartości pedagogiczne:
usprawnianie pamięci wzrokowej
usprawnianie orientacji przestrzennej
usprawnianie sprawności manualnej
usprawnianie koordynacji wzrokowo – ruchowej
rozwijanie kompetencji matematycznych-wspomaganie rozwoju umysłowego i uzdolnień do uczenia się matematyki

Zawartość:
drewniana skrzynka o wymiarach: 320 × 270× 60mm, 130 sztuk kolorowych kulek fi 20 mm. (40 szt. czerwonych, 40 szt. niebieskich, 25 szt. żółtych, 25 szt. zielonych)
instrukcja w języku polskim

Przykładowe gry:

1. Gra „ kółko i krzyżyk”
Bierze udział 2 zawodników. Zaczynamy grę od środka planszy i kładziemy na przemian po jednej kulce. Celem jest ułożenie dokładnie pięciu (nie więcej) kulek swojego koloru w ciągłej linii- poziomej, pionowej lub ukośnej, Pierwszy gracz, który tego dokona zostaje zwycięzcą, Jeśli nie uda się to nikomu, następuje remis. Zabawa ma na celu rozwijanie logicznego myślenia.

2. GRA „samotnik” jest grą logiczną dla jednej osoby.
Pole do gry ma kształt krzyża z jednym pustym polem w środku oraz 32 polami zapełnionymi. W grze jedynym dozwolonym ruchem jest przeskoczenie pionka innym pionkiem w pionie lub w poziomie, co powoduje zbicie przeskoczonego pionka. Celem gry jest pozostawienie na planszy jednego pionka, najlepiej jeśli będzie to pionek w centrum. Ponieważ jest to trudne to można się umówić aby zostało jak najmniej kulek.

Na życzenie dosyłamy na maila instrukcję układanki, z kolejnymi przykładami zastosoawnia.

Dostępność: 24h
Ilość:
238,00
file_put_contents(): Only 0 of 395 bytes written, possibly out of free disk space, /home/platne/mango/public_html/adventurekids.pl/framework/logger/DefaultLogger.php : 102 /home/platne/mango/public_html/adventurekids.pl/framework/core/ErrorHandler.php : 45 [doHandleError] /home/platne/mango/public_html/adventurekids.pl/framework/logger/DefaultLogger.php : 102 [file_put_contents] /home/platne/mango/public_html/adventurekids.pl/framework/core/Application.php : 222 [flush] /home/platne/mango/public_html/adventurekids.pl/framework/core/Application.php : 81 [finalize] /home/platne/mango/public_html/adventurekids.pl/framework/run.php : 47 [run] /home/platne/mango/public_html/adventurekids.pl/application/public/index.php : 8 [require_once]