Wykopaliska - szkielet Triceratopsa Wykopaliska - szkielet Triceratopsa Wykopaliska - szkielet Triceratopsa
Wykopaliska - szkielet Triceratopsa Wykopaliska - szkielet Triceratopsa Wykopaliska - szkielet Triceratopsa

Wykopaliska - szkielet Triceratopsa

Wykopaliska – dinozaury z bliska

Zostań paleontologiem i wydobądź kości prehistorycznego triceratopsa, który żył na ziemi przed tysiącami lat. Złóż kości według schematu, a powstanie efektowny szkielet.

Zestaw zawiera bryłę gipsu, w której ukryte są kości dinozaura oraz narzędzia do prowadzenia wykopalisk. Po odnalezieniu i oczyszczeniu wszystkich kości można z nich złożyć cały szkielet o długości około 17 centymetrów. Dołączona do zestawu kartonowa karta ekspozycyjna zawiera wiele ciekawych informacji na temat Triceratopsa.

CZY WIESZ, ŻE…

Nazwa „Triceratops” oznacza „twarz o trzech rogach”
Triceratops należał do rodziny rogatych dinozaurów o nazwie Ceratopsy (Ceratopsia). Inni przedstawiciele tej rodziny to Torozaur (Torosaurus) i styrakozaur (Styracosaurus).
Pierwsze skamieniałe kości Triceratopsa znaleziono w Kolorado w USA w 1887 roku. Początkowo naukowcy sądzili, że należały one do wielkiego prehistorycznego bizona.
Zajrzyj do środka – znajdziesz tam więcej ciekawych faktów.

BAW SIĘ I UCZ JEDNOCZEŚNIE!

ZAWARTOŚĆ:

Zestaw zawiera bryłę gipsu w której ukryte są kości dinozaura oraz narzędzia do prowadzenia wykopalisk. Po odnalezieniu i oczyszczeniu wszystkich kości można z nich złożyć cały szkielet. Gotowy szkielet ma około 20 cm długości. Dołączona do zestawu kartonowa karta ekspozycyjna zawiera wiele ciekawych informacji na temat Triceratopsa na odwrocie.

Uwagi

Wymiary pudełka: 17×22×6 cm.

Dla dzieci powyżej 8. roku życia.

Zalecany jest nadzór osoby dorosłej.

Producent: 4m
Dostępność: Chwilowy brak
Ilość:
32,00